Laserowe Usuwanie Tatuażu – Pielęgnacja w 10 Prostych Krokach

Laserowe Usuwanie Tatuażu – Pielęgnacja w 10 Prostych Krokach

Prawidłowa pielęgnacja skóry po laserowym usuwaniu tatuażu jest kluczowa do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów.

Postępowanie zgodnie z instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji znacznie zmniejszy ryzyko komplikacji, przyspieszy regenerację naskórka oraz poprawi bezpieczeństwo i skuteczność kolejnych zabiegów.

Wszelkie komplikacje wydłużą proces gojenia i wpłyną na czas oczekiwania na kolejną sesję, tym samym opóźniając otrzymanie oczekiwanych efektów.

Po zabiegu obszar wystawiony na działanie lasera może wyglądać jak poparzenie. Wielu pacjentów doświadcza natychmiastowego wybielenia skóry, a także siniaków, obrzęków, pęcherzy i strupów. Powstawanie pęcherzy jest normalne po leczeniu laserem i jest częścią naturalnego procesu gojenia.

Nie powinieneś przejmować się powyższymi objawami, ale upewnij się, że odpowiednio chronisz skórę i postępujesz zgodnie z instrukcjami.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

  1.  W pierwszej dobie po laserowym usuwaniu tatuażu możesz używać zimnych kompresów.
  2.  Po upływie dwóch godzin od zabiegu możesz wziąć prysznic, ale unikaj kąpieli w wannie, basenie i przebywania w saunie. Uważaj, by zbyt mocny strumień wody nie był skierowany na podrażnione miejsce, dopóki wszystkie strupy i pęcherze nie zostaną całkowicie wyleczone.
  3. Przez pierwsze 3 dni po zabiegu należy leczony obszar myć około 3 razy dziennie wodą z  żelem (najlepiej Syndetem, który jest dla skóry delikatniejszy niż zwykłe mydła czy mydła antybakteryjne)
  4. Po umyciu delikatnie osusz skórę ręcznikiem jednorazowym oraz nałóż cienką warstwą kremu Balm Tattoo Laser i zabezpiecz sterylną gazą.
  5. Po pierwszych trzech dniach stosuj się nadal do powyższych zaleceń, lecz nie zakrywaj podrażnionego miejsca gazą.
  6. Swędzenie skóry jest naturalnym odczuciem podczas procesu jej gojenia po zabiegu laserowego usuwania tatuażu. W żadnym wypadku nie drap się i nie odrywaj strupów, ponieważ może to spowodować powstawanie blizn.Regularna aplikacja kremu Balm Tattoo Laser znacznie złagodzi uczucie swędzenia oraz  odpowiednio odżywi i nawilży skórę.
  7. Unikaj golenia podrażnionego miejsca, aż do jego całkowitego zagojenia (ok 10 dni).
  8. Unikaj opalania, nakładania samoopalacza czy bronzera przez okres 4-6 tygodni przed i po zabiegu. Przez 3 miesiące po zabiegu używaj kremów z filtrem SPF 50+. Unikaj noszenia makijażu lub kremów innych niż te przeznaczone do pielęgnacji skóry po zabiegu laserowym.
  9. Codzienny masaż leczonego obszaru po zakończeniu okresu gojenia (5-10 dni) pomoże w absorpcji tuszu.
  10. Uprawianie sportów jest raczej bezpieczne o ile przestrzegasz wszystkich innych instrukcji dotyczących pielęgnacji.

Usuwanie tatuażu metodą laserową jest zdecydowanie najbezpieczniejszą metodą na pozbycie się niechcianych tatuaży. Na naszym kanale możesz też dowiedzieć się jak ”Destruktywne Działanie na Tatuaże Może Mieć Słońce” lub ‘‘Dlaczego tatuaże są Takie Drogie”